Nikolaj i Bibigul Dmitrij Strelnikoff

ISBN: 9788374146937

Published: 2009

Hardcover

320 pages


Description

Nikolaj i Bibigul  by  Dmitrij Strelnikoff

Nikolaj i Bibigul by Dmitrij Strelnikoff
2009 | Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 320 pages | ISBN: 9788374146937 | 4.14 Mb

Nikołaj Mienszykow, zamożny rosyjski biznesmen w wieku średnim, rozdarty między Moskwą i Paryżem, otrzymuje osobliwy prezent urodzinowy: list od dawno zmarłego przodka z informacją o czekającym na niego skarbie. Wyrusza do Ałmaty w Kazachstanie -MoreNikołaj Mienszykow, zamożny rosyjski biznesmen w wieku średnim, rozdarty między Moskwą i Paryżem, otrzymuje osobliwy prezent urodzinowy: list od dawno zmarłego przodka z informacją o czekającym na niego skarbie.

Wyrusza do Ałmaty w Kazachstanie - miasta swojego dzieciństwa. Podróż okazuje się twardą konfrontacją z rzeczywistością: zmienili się ludzie, obce stały się miejsca, trudno odnaleźć nawet grób dziadków, a rodzinnej kamienicy broni przed rozbiórką wariatka. Duma dawnego kolonizatora miesza się w Nikołaju z rozgoryczeniem i poczuciem wszechogarniającej straty. A to dopiero początek wyprawy śladami przodków.

W pechowych dla siebie okolicznościach spotyka Bibigul - młodą kobietę, która proponuje mu niebezpieczną grę...W Nikołaju i Bibigul pierwszorzędna intryga przygodowa sąsiaduje z celnymi obserwacjami reportażowymi i opisami egzotycznego kraju. Strelnikoff, autor bestsellerowego Ruskiego miesiąca, tym razem walczy ze stereotypem Rosjanina i Kazacha, wprowadzając czytelnika w postkolonialną rzeczywistość pogranicza Europy i Azji.Z recenzji Ruskiego miesiąca:Kto w Polsce umie jeszcze śmiać się sam z siebie, MUSI przeczytać Ruski miesiąc.

Zachwyciłem się tą książką. Gdybym miał pieniądze, ufundowałbym Dmitrijowi Strelnikoffowi 365 Nobli na 365 dni w roku.Ludwik Stomma, ?PolitykaEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Nikolaj i Bibigul":


informatycznerzeczy.pl

©2008-2015 | DMCA | Contact us